Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.

Nawigacja
Strona Główna
Wójt Gminy
Rada Gminy
Sołectwa
OPS
GOKSiR
Biblioteka
Szkoły
PODR
Ikonka
Kontakt telefoniczny
SPRZEDAŻ I DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI !!!
Mapa Gminy
Punkty adresowe
Turystyka
Charakterystyka gminy
Historia miejscowości
Muzeum Hymnu Narodowego
Kościoły
Pomniki
Pomniki przyrody
Skok w naturę
Szlak Wybickiego
Baza noclegowa
Inwestycje
Azbest
Tablice informacyjne oraz foldery promocyjne
Rewitalizacja centrum miejscowości Liniewko Kościerskie
Zagospodarowanie terenów gminnych przy Jeziorze Barkocińskim
Renaturyzacja Jeziora Lubańskiego oraz oznaczenie pomników przyrody
Rewitalizacja centrum miejscowości Szatarpy
Ścieżka pieszo - rowerowa Nowa Karczma - Zielona Wieś
Wyposażenie świetlic wiejskich
Orlik 2012
Plac zabaw nad rzeką Leniwka
Kanalizacja i ujęcie wody Nowa Karczma
Ścieżka rowerowa Jezioro Łąkie - Muzeum Hymnu Narodowego
Gminna Hala Sportowa w Nowej Karczmie
Wyposażenie GOKSiR w sprzęt nagłaśniający i namiot
Środowiskowa Sala Sportowa w Lubaniu
Modernizacja boiska w Nowej Karczmie
Stadion piłkarski w Grabowie Kościerskim
Modernizacja Świetlicy wiejskiej w Starym Barkoczynie
Świetlica wiejska w Skrzydłowie
Świetlica wiejska w Grabówku
Świetlica wiejska w Grabowie Kościerskim
Świetlica wiejska w Nowej Karczmie
Kanalizacja Lubań-Nowy Barkoczyn
Ujęcie wody Grabowo Kościerskie i wodociąg Jasiowa Huta
Do pobrania
Pobierz WNIOSEK
Działalność gospodarcza
Zamówienia publiczne
Ogłoszenia
Plan Rozwoju
Pozostałe
Fotogaleria

Dyżury aptek
Przydatne strony

Szukaj
Napisz e-mail
BIP
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Witamy

Nowa Karczma to gmina leżąca na terenie Pojezierza Kaszubskiego, w centralnej części województwa pomorskiego, w powiecie kościerskim. Liczy 6700 mieszkańców i jest podzielona na 17 sołectw. Powierzchnia gminy to 11.309 ha, z czego użytki rolne stanowią ponad 7.800 ha. Obszar jej charakteryzuje się bardzo urozmaiconą rzeźbą terenu, powstałą w wyniku ostatniego zlodowacenia, z ciągami moren czołowych, sandrami oraz dużą ilością jezior o powierzchni niemal 300 ha. Największe z nich to Grabowskie, Grabówko i Małe Kamionki. Na terenie gminy ustanowiono sześć obszarów należących do Europejskiej Sieci Ekologicznej NATURA 2000, powstały trzy Obszary Chronionego Krajobrazu, a także wyznaczono kilkanaście pomników przyrody. Przez teren Gminy przebiegają dwa istotne szlaki komunikacyjne. Jeden łączący Gdańsk z Chojnicami, natomiast drugi Starogard Gdański z Kartuzami. Swoistą perłą na obszarze gminy jest XVII- wieczny dworek w Będominie należący niegdyś do twórcy hymnu narodowego Józefa Wybickiego. Obecnie mieści się tam Muzeum Hymnu Narodowego z wyjątkowo cennymi zbiorami prezentowanymi na ekspozycjach stałych oraz tematycznych wystawach czasowych. W Będominie organizowane są również cykliczne imprezy historyczno-patriotyczne i sportowe jak Majówka z gen. Józefem Wybickim, Batalia Napoleońska, czy Bieg Mazurka Dąbrowskiego.

Gimnastyka

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie zachęca do udziału w zajęciach gimnastycznych. Chętnych zapraszamy w środę o godz. 16:00 do sali sportowej w Lubaniu.

Zaproszenie do złożenia oferty
Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Karczmie poszukuje osób do wykonywania specjalistycznych usług opiekuńczych dla dzieci z autyzmem.
I Turniej Rodzin Gminy Nowa Karczma

14 listopada w sobotnie popołudnie w hali sportowej w Nowej Karczmie odbył się I Turniej Rodzin Gminy Nowa Karczma. Głównym organizatorem i inicjatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowej Karczmie.

Spotkanie z Mikołajem

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Rada Sołecka w Nowej Karczmie serdecznie zapraszają na spotkanie z Mikołajem, które odbędzie się w dniu 06 grudnia 2015 r. o godzinie 15:00 w Gminnej Hali Sportowej w Nowej Karczmie. W programie: występ artystyczny i zabawy z aktorami teatru muzycznego, rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą ozdobę świąteczną oraz spotkanie z Mikołajem i słodki upominek.

Konkurs na najciekawszą ozdobę świąteczną

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Nowej Karczmie ogłaszają konkurs na najciekawszą ozdobę świąteczną. Więcej informacji o konkursie na plakacie.

Grand Prix w tenisie stołowym

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie serdecznie zaprasza na Grand Prix w tenisie stołowym. Pierwszy turniej odbędzie się w niedzielę 29 listopada, o godz. 13:00 w Gminnej Hali Sportowej w Nowej Karczmie. Na drugi turniej zapraszamy w dniu 13 grudnia 2015 r. (niedziela) również na godz. 13:00. Obowiązuje obuwie halowe.

Usuwanie wyrobów zawierających azbest

Wójt Gminy Nowa Karczma, informuje, iż w ramach konkursu pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego” Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku przyznał Gminie Nowa Karczma dotację w wysokości 10600,00 zł na zadanie pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Nowa Karczma – edycja 2015”

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości – IDG

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku wspólnie z powiatowymi urzędami pracy w województwie pomorskim organizuje już po raz siódmy przedsięwzięcie pn. Pomorski Dzień Przedsiębiorczości – IDG w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.W tym roku wydarzenie centralne w województwie pomorskim organizowane jest w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Kościerzynie. Centralne obchody odbędą się dnia 19 listopada 2015 r. (czwartek) w godz. 1000 – 1400 w Sali im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie przy ul. 3 Maja 9. Szczegóły na ulotce.

Piękna Wieś Pomorska 2015

30 października 2015 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku dokonano podsumowania konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2015”. Konkurs „Piękna Wieś Pomorska” jest jednym z wielu działań podejmowanych przez samorząd województwa pomorskiego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

XXIII Jesienny Marsz na Orientację

24 września br. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Lubaniu zorganizowali XXIII Jesienny Marsz na Orientację. Partnerem imprezy było Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali dla uczestników Marszu trzy trasy. Trasę JUNIOR liczącą ok. 6 km, trasę RODZINNĄ liczącą blisko 13 km i trasę AMBITNĄ dla najbardziej zaciętych uczestników liczącą ok. 24 km.

I Gminny Turniej Rodzin

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza na I Gminny Turniej Rodzin, który odbędzie się w dniu 14 listopada 2015 r. o godz. 14:00 w Gminnej Hali Sportowej w Nowej Karczmie. W turnieju biorą udział drużyny reprezentujące sołectwa z terenu Gminy Nowa Karczma. W skład drużyny wchodzą trzy osoby (mama + tata+ dziecko do lat 12).
DRUŻYNY ZGŁASZAJĄ SOŁTYSI POSZCZEGÓLNYCH SOŁECTW.

REGULAMIN

Strona 1 z 70 1 2 3 4 > >>
Zobacz FILM
Losowa fotografia
Zegar
Gospodarka odpadami
Rozbudowa kanalizacji
Świetlica wiejska
Indywid. nauczania
PO Ryby
PROW - wod-kan.
PROW - Odnowa wsi
PROW - LEADER
KAPITAŁ LUDZKI - II ed.
KAPITAŁ LUDZKI
Gosp. Niskoemisyjna
Polecamy


Szukasz pomocy

Mapa interaktywna
Folder gminy
Folder gminy w pliku pdf 4,3 MB> </a></center></td>
</tr>
</table>
<table cellpadding=
e-PIT
Imprezy
Info
Godziny przyjęć
Urząd czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 715 - 1515
ePUAP
Wrota Pomorza
Fundusze EOG
Zapytaj o fundusze