Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.

Nawigacja
Strona Główna
Wójt Gminy
Rada Gminy
Sołectwa
OPS
GOKSiR
Biblioteka
Szkoły
PODR
Ikonka
Kontakt telefoniczny
SPRZEDAŻ I DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI !!!
Mapa Gminy
Punkty adresowe
Turystyka
Charakterystyka gminy
Historia miejscowości
Muzeum Hymnu Narodowego
Kościoły
Pomniki
Pomniki przyrody
Skok w naturę
Szlak Wybickiego
Baza noclegowa
Inwestycje
Tablice informacyjne oraz foldery promocyjne
Rewitalizacja centrum miejscowości Liniewko Kościerskie
Zagospodarowanie terenów gminnych przy Jeziorze Barkocińskim
Renaturyzacja Jeziora Lubańskiego oraz oznaczenie pomników przyrody
Rewitalizacja centrum miejscowości Szatarpy
Ścieżka pieszo - rowerowa Nowa Karczma - Zielona Wieś
Wyposażenie świetlic wiejskich
Orlik 2012
Usuwanie azbestu
Plac zabaw nad rzeką Leniwka
Kanalizacja i ujęcie wody Nowa Karczma
Ścieżka rowerowa Jezioro Łąkie - Muzeum Hymnu Narodowego
Gminna Hala Sportowa w Nowej Karczmie
Wyposażenie GOKSiR w sprzęt nagłaśniający i namiot
Środowiskowa Sala Sportowa w Lubaniu
Modernizacja boiska w Nowej Karczmie
Stadion piłkarski w Grabowie Kościerskim
Modernizacja Świetlicy wiejskiej w Starym Barkoczynie
Świetlica wiejska w Skrzydłowie
Świetlica wiejska w Grabówku
Świetlica wiejska w Grabowie Kościerskim
Świetlica wiejska w Nowej Karczmie
Kanalizacja Lubań-Nowy Barkoczyn
Ujęcie wody Grabowo Kościerskie i wodociąg Jasiowa Huta
Do pobrania
Pobierz WNIOSEK
Działalność gospodarcza
Zamówienia publiczne
Ogłoszenia
Plan Rozwoju
Pozostałe
Fotogaleria

Dyżury aptek
Przydatne strony

Szukaj
Napisz e-mail
BIP
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Witamy

Nowa Karczma to gmina leżąca na terenie Pojezierza Kaszubskiego, w centralnej części województwa pomorskiego, w powiecie kościerskim. Liczy 6700 mieszkańców i jest podzielona na 17 sołectw. Powierzchnia gminy to 11.309 ha, z czego użytki rolne stanowią ponad 7.800 ha. Obszar jej charakteryzuje się bardzo urozmaiconą rzeźbą terenu, powstałą w wyniku ostatniego zlodowacenia, z ciągami moren czołowych, sandrami oraz dużą ilością jezior o powierzchni niemal 300 ha. Największe z nich to Grabowskie, Grabówko i Małe Kamionki. Na terenie gminy ustanowiono sześć obszarów należących do Europejskiej Sieci Ekologicznej NATURA 2000, powstały trzy Obszary Chronionego Krajobrazu, a także wyznaczono kilkanaście pomników przyrody. Przez teren Gminy przebiegają dwa istotne szlaki komunikacyjne. Jeden łączący Gdańsk z Chojnicami, natomiast drugi Starogard Gdański z Kartuzami. Swoistą perłą na obszarze gminy jest XVII- wieczny dworek w Będominie należący niegdyś do twórcy hymnu narodowego Józefa Wybickiego. Obecnie mieści się tam Muzeum Hymnu Narodowego z wyjątkowo cennymi zbiorami prezentowanymi na ekspozycjach stałych oraz tematycznych wystawach czasowych. W Będominie organizowane są również cykliczne imprezy historyczno-patriotyczne i sportowe jak Majówka z gen. Józefem Wybickim, Batalia Napoleońska, czy Bieg Mazurka Dąbrowskiego.

Otwieram działalność gospodarczą z Funduszami Europejskimi

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Chojnicach zaprasza na spotkanie informacyjne pt. „Otwieram działalność gospodarczą z Funduszami Europejskimi”. Spotkanie poświęcone będzie zagadnieniom związanym z Funduszami Europejskimi dla osób otwierających działalność gospodarczą w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

Zaproszenie

Wójt Gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak serdecznie zaprasza na spotkanie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Bronisławem Komorowskim. Wizyta odbędzie się w dniu 20.04.2015 r. o godz. 15:15 w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa prosimy Mieszkańców i Gości o przybycie na pół godziny przed przyjazdem Prezydenta.

Organizacje pozarządowe, a Fundusze Europejskie

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Chojnicach zaprasza na spotkanie informacyjne pt. „Organizacje pozarządowe a Fundusze Europejskie 2014 - 2020”. Spotkanie poświęcone będzie zagadnieniom związanym z Funduszami Europejskimi dla organizacji pozarządowych w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie LGR Morenka

Wiosenny Marsz na Orientację

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie, OSP Lubań przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przywidzu serdecznie zapraszają na Wiosenny Marsz na Orientację. Start o godz. 11:00 dnia 25.04.2015 r. w Przywidzu. Szczegóły na plakacie.
Regulamin trasa ambitna
Regulamin trasa rodzinna i junior

Mistrzostwo Gminy w Tenisie Stołowym

W niedzielne popołudnie 29 marca 2015 r. w gminnej hali sportowej odbył się turniej tenisa stołowego o Mistrzostwo Gminy Nowa Karczma. Rozgrywki zorganizowane zostały przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie.

OGŁOSZENIE O AUKCJI POJAZDU
Gmina Nowa Karczma ogłasza aukcję na sprzedaż autobusu AUTOSAN H9-21 (41S) o nr rejestracyjnym GKS A394, rok produkcji 2000 - cena wywoławcza brutto 19 900 zł.
Ogłoszenie o naborze wniosków o udzielenie dofinansowania

W związku z planowanym przystąpieniem przez Gminę Nowa Karczma do konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku „Czyste powietrze Pomorza – edycja 2015” Wójt Gminy Nowa Karczma ogłasza wstępny nabór wniosków o udzielenie dofinansowania na modernizację źródeł ciepła w obiektach budowlanych na terenie Gminy Nowa Karczma.

Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich 2015 już za nami. Turniej odbył się 22 marca na hali sportowej Sokolnia w Kościerzynie. Do rywalizacji przystąpiło 5 Kół (gospodynie z Wąglikowic, Loryńca, Górek, Nowej Karczmy i Liniewa). Panie zmierzyły się w pięciu konkurencjach:

Grand Prix w Tenisie Stołowym - podsumowanie

W dniu 15 marca 2015r. (niedziela) odbył się ostatni turniej tenisa stołowego o Grand Prix Gminy Nowa Karczma w sezonie 2014/2015. W sumie odbyło się sześć spotkań z czego do punktacji ogólnej, zaliczono pięć najlepszych wyników. Rozgrywki odbywały się na Gminnej Hali Sportowej w Nowej Karczmie.

Turniej Belfra

Turniej Belfra to impreza organizowana przez Gminny Ośrodek Kultur, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie, która na stałe wpisała się już w kalendarz wiosennych zmagań sportowych dla nauczycieli, pracowników szkół i sfery budżetowej, ich rodzin i przyjaciół, firm, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, działających na terenie Gminy Nowa Karczma.

Ogłoszenie o naborze wniosków o udzielenie dofinansowania na usuwanie azbestu

W związku z przystąpieniem do konkursu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego – edycja 2015” Wójt Gminy Nowa Karczma ogłasza nabór wniosków o udzielenie dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest w 2015r. z terenu Gminy Nowa Karczma.

Strona 1 z 63 1 2 3 4 > >>
Zobacz FILM
Losowa fotografia
Zegar
Gospodarka odpadami
Rozbudowa kanalizacji
Świetlica wiejska
Indywid. nauczania
PO Ryby
PROW - wod-kan.
PROW - Odnowa wsi
PROW - LEADER
KAPITAŁ LUDZKI - II ed.
KAPITAŁ LUDZKI
Gosp. Niskoemisyjna
Polecamy






Szukasz pomocy

Mapa interaktywna
Folder gminy
Folder gminy w pliku pdf 4,3 MB> </a></center></td>
</tr>
</table>
<table cellpadding=
e-PIT
Imprezy
Info
Godziny przyjęć
Urząd czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 715 - 1515
ePUAP
Wrota Pomorza
Fundusze EOG
Zapytaj o fundusze