Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.

Nawigacja
Strona Główna
Wójt Gminy
Rada Gminy
Sołectwa
OPS
GOKSiR
Biblioteka
Szkoły
PODR
Ikonka
Kontakt telefoniczny
SPRZEDAŻ I DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI !!!
Mapa Gminy
Punkty adresowe
Turystyka
Charakterystyka gminy
Historia miejscowości
Muzeum Hymnu Narodowego
Kościoły
Pomniki
Pomniki przyrody
Skok w naturę
Szlak Wybickiego
Baza noclegowa
Inwestycje
Tablice informacyjne oraz foldery promocyjne
Rewitalizacja centrum miejscowości Liniewko Kościerskie
Zagospodarowanie terenów gminnych przy Jeziorze Barkocińskim
Renaturyzacja Jeziora Lubańskiego oraz oznaczenie pomników przyrody
Rewitalizacja centrum miejscowości Szatarpy
Ścieżka pieszo - rowerowa Nowa Karczma - Zielona Wieś
Wyposażenie świetlic wiejskich
Orlik 2012
Usuwanie azbestu
Plac zabaw nad rzeką Leniwka
Kanalizacja i ujęcie wody Nowa Karczma
Ścieżka rowerowa Jezioro Łąkie - Muzeum Hymnu Narodowego
Gminna Hala Sportowa w Nowej Karczmie
Wyposażenie GOKSiR w sprzęt nagłaśniający i namiot
Środowiskowa Sala Sportowa w Lubaniu
Modernizacja boiska w Nowej Karczmie
Stadion piłkarski w Grabowie Kościerskim
Modernizacja Świetlicy wiejskiej w Starym Barkoczynie
Świetlica wiejska w Skrzydłowie
Świetlica wiejska w Grabówku
Świetlica wiejska w Grabowie Kościerskim
Świetlica wiejska w Nowej Karczmie
Kanalizacja Lubań-Nowy Barkoczyn
Ujęcie wody Grabowo Kościerskie i wodociąg Jasiowa Huta
Do pobrania
Pobierz WNIOSEK
Działalność gospodarcza
Przetargi
Ogłoszenia
Plan Rozwoju
Pozostałe
Fotogaleria

Dyżury aptek
Przydatne strony

Szukaj
Napisz e-mail
BIP
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Witamy

Nowa Karczma to gmina leżąca na terenie Pojezierza Kaszubskiego, w centralnej części województwa pomorskiego, w powiecie kościerskim. Liczy 6700 mieszkańców i jest podzielona na 17 sołectw. Powierzchnia gminy to 11.309 ha, z czego użytki rolne stanowią ponad 7.800 ha. Obszar jej charakteryzuje się bardzo urozmaiconą rzeźbą terenu, powstałą w wyniku ostatniego zlodowacenia, z ciągami moren czołowych, sandrami oraz dużą ilością jezior o powierzchni niemal 300 ha. Największe z nich to Grabowskie, Grabówko i Małe Kamionki. Na terenie gminy ustanowiono sześć obszarów należących do Europejskiej Sieci Ekologicznej NATURA 2000, powstały trzy Obszary Chronionego Krajobrazu, a także wyznaczono kilkanaście pomników przyrody. Przez teren Gminy przebiegają dwa istotne szlaki komunikacyjne. Jeden łączący Gdańsk z Chojnicami, natomiast drugi Starogard Gdański z Kartuzami. Swoistą perłą na obszarze gminy jest XVII- wieczny dworek w Będominie należący niegdyś do twórcy hymnu narodowego Józefa Wybickiego. Obecnie mieści się tam Muzeum Hymnu Narodowego z wyjątkowo cennymi zbiorami prezentowanymi na ekspozycjach stałych oraz tematycznych wystawach czasowych. W Będominie organizowane są również cykliczne imprezy historyczno-patriotyczne i sportowe jak Majówka z gen. Józefem Wybickim, Batalia Napoleońska, czy Bieg Mazurka Dąbrowskiego.

Jarmark mikołajkowy w Lipuszu

W niedzielę 7 grudnia 2014 r. na stadionie sportowym w Lipuszu odbyło się wydarzenie promujące podejście Leader pod hasłem: Leader każdy jest dla nas ważny” – event miał charakter mikołajkowy. W trakcie imprezy podsumowano pięć lat wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju.

Przystanek Świętego Mikołaja

Przystanek Mikołaja w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie odwiedziło blisko 300 Gości. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, w szczególności dla najmłodszych. Na początku spotkania gościnnie wystąpili aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych ART.-RE z Krakowa w spektaklu „Doktor Dolittle i przyjaciele”.

Lokalna Strategia - jeden pomysł tysiące inicjatyw

Stowarzyszenie Wdzydzko - Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka” oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku serdecznie zapraszają do udziału w konferencji podsumowującej działalność Stowarzyszenia w 2014 roku, pt.” Lokalna Strategia - jeden pomysł tysiące inicjatyw na obszarze LGR Mòrénka”. W ramach zorganizowanej konferencji odbędzie się spotkanie informacyjne Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gdańsku pt. „Założenia Funduszy Europejskich na lata 2014-2020 w województwie pomorskim”.

Więcej informacji.
Wyniki II Turnieju o Grand Prix w tenisie stołowym
Wyniki II Turnieju o Grand Prix Gminy Nowa Karczma w tenisie stołowym. Na kolejne zawody zapraszamy w dniach 21.12. 2014 i 11.01.2015 na godz. 12:00 do Gminnej Hali Sportowej w Nowej Karczmie.

WYNIKI TECHNICZNE

Mikołajkowa Wioska Leader-a

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stolem zaprasza do Mikołajkowej Wioski Leader-a. W programie m.in.: degustacja potraw regionalnych, występy artystyczne, warsztaty dla dzieci i dorosłych, animacje i zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami, prezentacja dokonań LEADER-a na obszarze LGD Stolem, spotkanie z Mikołajem i Śnieżynkami. Impreza odbędzie się 7 grudnia 2014 r. w godz. 10:30 - 15:30 w Lipuszu (Stadion Sportowy przy ul. Derdowskiego 7). Zapraszamy.

Zarządzenie Nr 75/2014
w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej na rok 2015
Zarządzenie Nr 73/2014
w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na 2015r. na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i podmioty o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, organizowanym w ramach „Programu współpracy Gminy Nowa Karczma z organizacjami pozarządowymi na rok 2015”

Zajęcia taneczne

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza na zajęcia taneczne. Więcej informacji na plakacie.

Warsztaty dekoracji techniką docoupage

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty dekoracji bombek świątecznych techniką docoupage. Warsztaty odbędą się 9.12.2014 r.

Szkoła Podstawowa w Lubaniu obchodziła jubileusz 50-lecia

24 października Szkoła Podstawowa im .Braci Czarlińskich w Lubaniu obchodziła jubileusz 50- lecia swojego istnienia. W uroczystości wzięli udział m.in. pani Halina Uchman –dyrektor kościerskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Gdańsku, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Dariusz Męczykowski, przedstawiciele władz gminy z wójtem Andrzejem Pollakiem na czele, dyrektorzy sąsiednich szkół, dawni i obecni pracownicy szkoły, absolwenci, uczniowie, ich rodzice, przyjaciele szkoły, a także przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z placówką.

Dzień Seniora

Podobnie jak w latach ubiegłych na terenie Gminy Nowa Karczma organizowane są „Dni Seniora”. W miesiącu listopad br. odbyły się trzy spotkania. W Nowej Karczmie dla sołectw Szumleś Szlachecki, Szumleś Królewski i Nowa Karczma, w Starym Barkoczynie i w Nowym Barkoczynie.

Strona 1 z 60 1 2 3 4 > >>
Zobacz FILM
Losowa fotografia
Zegar
Gospodarka odpadami
Rozbudowa kanalizacji
Świetlica wiejska
Indywid. nauczania
PO Ryby
PROW - wod-kan.
PROW - Odnowa wsi
PROW - LEADER
KAPITAŁ LUDZKI - II ed.
KAPITAŁ LUDZKI
Gosp. Niskoemisyjna
Polecamy


Szukasz pomocy

Mapa interaktywna
Folder gminy
Folder gminy w pliku pdf 4,3 MB> </a></center></td>
</tr>
</table>
<table cellpadding=
e-PIT
Imprezy
Info
Godziny przyjęć
Urząd czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 715 - 1515
ePUAP
Wrota Pomorza
Fundusze EOG