Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.

Nawigacja
Strona Główna
Wójt Gminy
Rada Gminy
Sołectwa
OPS
GOKSiR
Biblioteka
Szkoły
PODR
Ikonka
Kontakt telefoniczny
SPRZEDAŻ I DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI !!!
Mapa Gminy
Punkty adresowe
Turystyka
Charakterystyka gminy
Historia miejscowości
Muzeum Hymnu Narodowego
Kościoły
Pomniki
Pomniki przyrody
Skok w naturę
Szlak Wybickiego
Baza noclegowa
Inwestycje
Tablice informacyjne oraz foldery promocyjne
Rewitalizacja centrum miejscowości Liniewko Kościerskie
Zagospodarowanie terenów gminnych przy Jeziorze Barkocińskim
Renaturyzacja Jeziora Lubańskiego oraz oznaczenie pomników przyrody
Rewitalizacja centrum miejscowości Szatarpy
Ścieżka pieszo - rowerowa Nowa Karczma - Zielona Wieś
Wyposażenie świetlic wiejskich
Orlik 2012
Usuwanie azbestu
Plac zabaw nad rzeką Leniwka
Kanalizacja i ujęcie wody Nowa Karczma
Ścieżka rowerowa Jezioro Łąkie - Muzeum Hymnu Narodowego
Gminna Hala Sportowa w Nowej Karczmie
Wyposażenie GOKSiR w sprzęt nagłaśniający i namiot
Środowiskowa Sala Sportowa w Lubaniu
Modernizacja boiska w Nowej Karczmie
Stadion piłkarski w Grabowie Kościerskim
Modernizacja Świetlicy wiejskiej w Starym Barkoczynie
Świetlica wiejska w Skrzydłowie
Świetlica wiejska w Grabówku
Świetlica wiejska w Grabowie Kościerskim
Świetlica wiejska w Nowej Karczmie
Kanalizacja Lubań-Nowy Barkoczyn
Ujęcie wody Grabowo Kościerskie i wodociąg Jasiowa Huta
Do pobrania
Pobierz WNIOSEK
Działalność gospodarcza
Przetargi
Ogłoszenia
Plan Rozwoju
Pozostałe
Fotogaleria

Dyżury aptek
Przydatne strony

Szukaj
Napisz e-mail
BIP
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Witamy

Nowa Karczma to gmina leżąca na terenie Pojezierza Kaszubskiego, w centralnej części województwa pomorskiego, w powiecie kościerskim. Liczy 6700 mieszkańców i jest podzielona na 17 sołectw. Powierzchnia gminy to 11.309 ha, z czego użytki rolne stanowią ponad 7.800 ha. Obszar jej charakteryzuje się bardzo urozmaiconą rzeźbą terenu, powstałą w wyniku ostatniego zlodowacenia, z ciągami moren czołowych, sandrami oraz dużą ilością jezior o powierzchni niemal 300 ha. Największe z nich to Grabowskie, Grabówko i Małe Kamionki. Na terenie gminy ustanowiono sześć obszarów należących do Europejskiej Sieci Ekologicznej NATURA 2000, powstały trzy Obszary Chronionego Krajobrazu, a także wyznaczono kilkanaście pomników przyrody. Przez teren Gminy przebiegają dwa istotne szlaki komunikacyjne. Jeden łączący Gdańsk z Chojnicami, natomiast drugi Starogard Gdański z Kartuzami. Swoistą perłą na obszarze gminy jest XVII- wieczny dworek w Będominie należący niegdyś do twórcy hymnu narodowego Józefa Wybickiego. Obecnie mieści się tam Muzeum Hymnu Narodowego z wyjątkowo cennymi zbiorami prezentowanymi na ekspozycjach stałych oraz tematycznych wystawach czasowych. W Będominie organizowane są również cykliczne imprezy historyczno-patriotyczne i sportowe jak Majówka z gen. Józefem Wybickim, Batalia Napoleońska, czy Bieg Mazurka Dąbrowskiego.

Konsultacje

Konsultacje „Studium wewnętrznej i zewnętrznej dostępności komunikacyjnej Obszaru Funkcjonalnego – Powiatu Kościerskiego”
Kościerskie Partnerstwo na Rzecz Rozwoju Społeczno-Gospodarczego serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu kościerskiego na konsultacje społeczne dokumentu „Studium wewnętrznej i zewnętrznej dostępności komunikacyjnej Obszaru Funkcjonalnego – Powiatu Kościerskiego”

Wyniki V Turnieju o Grand Prix w tenisie stołowym
Wyniki V Turnieju o Grand Prix Gminy Nowa Karczma w tenisie stołowym. Na VI - podsumowujące zawody zapraszamy w dniu 15.03.2015 na godz. 12:00 do Gminnej Hali Sportowej w Nowej Karczmie.

AKTUALNA KLASYFIKACJA GRAND PRIX

INFORMACJA O WYNIKACH NABORU
INFORMACJA O WYNIKACH NABORU NA STANOWISKO:

animator sportu na kompleksie boisk ORLIK 2012
w Grabowie Kościerskim

Informujemy, iż w wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko animatora sportu na kompleksie boisk ORLIK 2012 w Grabowie Kościerskim został wybrany
Pan Zbigniew Jakusz - Gostomski z Nowej Karczmy
OGŁOSZENIE O AUKCJI POJAZDU
Gmina Nowa Karczma ogłasza aukcję na sprzedaż autobusu AUTOSAN H9-21 (41S) o nr rejestracyjnym GKS A394, rok produkcji 2000 - cena wywoławcza brutto 22 500 zł.
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

W ostanim czasie swój jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Irena i Gerard Dawidowscy zamieszkali w Lubaniu, Państwo Zofia i Edmund Puzdrowscy zamieszkali także w Lubaniu, Państwo Irena i Ludwik Szalewscy zamieszkali w Rekownicy oraz Państwo Genowefa i Jan Mejna zamieszkali w Zielonej Wsi.

Ferie zimowe

Już 2 lutego rozpoczęły się tegoroczne ferie zimowe. Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie przygotował mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży jak i również dla dorosłych. Pierwszego dnia odbyła się część zajęć ceramicznych. Podczas zabawy w glinie dzieci jak również ich osoby dorosłe tworzyły swoje figurki. Pomysłów było bardzo dużo. Ilu uczestników tyle pomysłów.

Projekt założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe

Projekt założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe
dla Gminy Nowa Karczma na lata 2015-2020

Gmina Nowa Karczma rozpoczęła prace nad przygotowaniem projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Nowa Karczma.
Prace podjęto w związku z uchwałą Nr II/12/2014 Rady Gminy Nowa Karczma z dnia 30 grudnia 2014 r. w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do opracowania „Projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Nowa Karczma”.
Konieczność sporządzenia dokumentu wynika z art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz.U. z 2012, poz. 1059 z późn. zm.).

Zapytaj o fundusze

Zapraszamy mieszkańców gminy Nowa Karczma do skorzystania z bezpłatnych informacji o funduszach europejskich podczas dyżuru Lokalnego Punktu Informacyjnego w ramach tzw. Mobilnych Punktów Informacyjnych. Dyżur odbędzie się 20 lutego 2015 r. w godzinach od 9:00 do 11:00 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie przy ul. Szkolnej 5.
Informujemy również, iż Lokalny Punkt Informacyjny mieści się w Chojnicach przy ul. Wysokiej 3/16 (budynek Wszechnicy Chojnickiej), tel. 523344847,
e-mail: punktinformacyjnychojnice@lgrmorenka.pl
Punkt czynny: poniedziałek: 8:00-18:00, wtorek - piątek: 8:00-16:00

"DAR KRWI – DAREM SERCA"

"DAR KRWI – DAREM SERCA" pod takim hasłem odbyło się niedzielne spotkanie. Wzorem lat ubiegłych 1 lutego br. w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie odbyło się spotkanie Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Nowej Karczmie. Koło liczy 40 członków.

Projekt „Animator Moje Boisko - ORLIK 2012”

Wójt Gminy Nowa Karczma ogłasza nabór na kandydatów do prowadzenia zajęć sportowych w ramach projektu „Animator Moje Boisko - ORLIK 2012” na obiekcie sportowym „Moje Boisko – ORLIK 2012” położonym w Grabowie Kościerskim. Zajęcia będą prowadzone od dnia 01.03.2015r. do 30.11.2015r.

OGŁOSZENIE O AUKCJI POJAZDU
Gmina Nowa Karczma ogłasza aukcję na sprzedaż autobusu AUTOSAN H9-21 (41S) o nr rejestracyjnym GKS A394, rok produkcji 2000 - cena wywoławcza brutto 32 100 zł.

Strona 1 z 62 1 2 3 4 > >>
Zobacz FILM
Losowa fotografia
Zegar
Gospodarka odpadami
Rozbudowa kanalizacji
Świetlica wiejska
Indywid. nauczania
PO Ryby
PROW - wod-kan.
PROW - Odnowa wsi
PROW - LEADER
KAPITAŁ LUDZKI - II ed.
KAPITAŁ LUDZKI
Gosp. Niskoemisyjna
Polecamy


Szukasz pomocy

Mapa interaktywna
Folder gminy
Folder gminy w pliku pdf 4,3 MB> </a></center></td>
</tr>
</table>
<table cellpadding=
e-PIT
Imprezy
Info
Godziny przyjęć
Urząd czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 715 - 1515
ePUAP
Wrota Pomorza
Fundusze EOG
Zapytaj o fundusze