Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.

Nawigacja
Strona Główna
Wójt Gminy
Rada Gminy
Sołectwa
OPS
GOKSiR
Biblioteka
Szkoły
PODR
Ikonka
Kontakt telefoniczny
SPRZEDAŻ I DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI !!!
Mapa Gminy
Punkty adresowe
Turystyka
Charakterystyka gminy
Historia miejscowości
Muzeum Hymnu Narodowego
Kościoły
Pomniki
Pomniki przyrody
Skok w naturę
Szlak Wybickiego
Baza noclegowa
Inwestycje
Tablice informacyjne oraz foldery promocyjne
Rewitalizacja centrum miejscowości Liniewko Kościerskie
Zagospodarowanie terenów gminnych przy Jeziorze Barkocińskim
Renaturyzacja Jeziora Lubańskiego oraz oznaczenie pomników przyrody
Rewitalizacja centrum miejscowości Szatarpy
Ścieżka pieszo - rowerowa Nowa Karczma - Zielona Wieś
Wyposażenie świetlic wiejskich
Orlik 2012
Usuwanie azbestu
Plac zabaw nad rzeką Leniwka
Kanalizacja i ujęcie wody Nowa Karczma
Ścieżka rowerowa Jezioro Łąkie - Muzeum Hymnu Narodowego
Gminna Hala Sportowa w Nowej Karczmie
Wyposażenie GOKSiR w sprzęt nagłaśniający i namiot
Środowiskowa Sala Sportowa w Lubaniu
Modernizacja boiska w Nowej Karczmie
Stadion piłkarski w Grabowie Kościerskim
Modernizacja Świetlicy wiejskiej w Starym Barkoczynie
Świetlica wiejska w Skrzydłowie
Świetlica wiejska w Grabówku
Świetlica wiejska w Grabowie Kościerskim
Świetlica wiejska w Nowej Karczmie
Kanalizacja Lubań-Nowy Barkoczyn
Ujęcie wody Grabowo Kościerskie i wodociąg Jasiowa Huta
Do pobrania
Pobierz WNIOSEK
Działalność gospodarcza
Przetargi
Ogłoszenia
Plan Rozwoju
Pozostałe
Fotogaleria

Dyżury aptek
Przydatne strony

Szukaj
Napisz e-mail
BIP
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Witamy

Nowa Karczma to gmina leżąca na terenie Pojezierza Kaszubskiego, w centralnej części województwa pomorskiego, w powiecie kościerskim. Liczy 6700 mieszkańców i jest podzielona na 17 sołectw. Powierzchnia gminy to 11.309 ha, z czego użytki rolne stanowią ponad 7.800 ha. Obszar jej charakteryzuje się bardzo urozmaiconą rzeźbą terenu, powstałą w wyniku ostatniego zlodowacenia, z ciągami moren czołowych, sandrami oraz dużą ilością jezior o powierzchni niemal 300 ha. Największe z nich to Grabowskie, Grabówko i Małe Kamionki. Na terenie gminy ustanowiono sześć obszarów należących do Europejskiej Sieci Ekologicznej NATURA 2000, powstały trzy Obszary Chronionego Krajobrazu, a także wyznaczono kilkanaście pomników przyrody. Przez teren Gminy przebiegają dwa istotne szlaki komunikacyjne. Jeden łączący Gdańsk z Chojnicami, natomiast drugi Starogard Gdański z Kartuzami. Swoistą perłą na obszarze gminy jest XVII- wieczny dworek w Będominie należący niegdyś do twórcy hymnu narodowego Józefa Wybickiego. Obecnie mieści się tam Muzeum Hymnu Narodowego z wyjątkowo cennymi zbiorami prezentowanymi na ekspozycjach stałych oraz tematycznych wystawach czasowych. W Będominie organizowane są również cykliczne imprezy historyczno-patriotyczne i sportowe jak Majówka z gen. Józefem Wybickim, Batalia Napoleońska, czy Bieg Mazurka Dąbrowskiego.

Zarządzenie Nr 73/2014
w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na 2015r. na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i podmioty o których mowa w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, organizowanym w ramach „Programu współpracy Gminy Nowa Karczma z organizacjami pozarządowymi na rok 2015”

Zajęcia taneczne

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza na zajęcia taneczne. Więcej informacji na plakacie.

Warsztaty dekoracji techniką docoupage

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty dekoracji bombek świątecznych techniką docoupage. Warsztaty odbędą się 9.12.2014 r.

Szkoła Podstawowa w Lubaniu obchodziła jubileusz 50-lecia

24 października Szkoła Podstawowa im .Braci Czarlińskich w Lubaniu obchodziła jubileusz 50- lecia swojego istnienia. W uroczystości wzięli udział m.in. pani Halina Uchman –dyrektor kościerskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Gdańsku, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego Dariusz Męczykowski, przedstawiciele władz gminy z wójtem Andrzejem Pollakiem na czele, dyrektorzy sąsiednich szkół, dawni i obecni pracownicy szkoły, absolwenci, uczniowie, ich rodzice, przyjaciele szkoły, a także przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z placówką.

Dzień Seniora

Podobnie jak w latach ubiegłych na terenie Gminy Nowa Karczma organizowane są „Dni Seniora”. W miesiącu listopad br. odbyły się trzy spotkania. W Nowej Karczmie dla sołectw Szumleś Szlachecki, Szumleś Królewski i Nowa Karczma, w Starym Barkoczynie i w Nowym Barkoczynie.

Obchody 50-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie

5 listopada 2014 roku w Zespole Szkół w Nowej Karczmie odbyła się niecodzienna uroczystość: obchody 50-lecia istnienia Szkoły Podstawowej. Ten dzień był podsumowaniem wydarzeń rozgrywających się w szkole od 1 września, takich jak konkursy plastyczne, fotograficzne, literackie. Obchody związane z jubileuszem rozpoczęły się od mszy świętej, którą koncelebrowali ks. proboszcz Jan Spierewka oraz ks. kan. Paweł Rąbca.

Mikołajki

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Rada Sołecka w Nowej Karczmie serdecznie zapraszają na MIKOŁAJKI w dniu 06 grudnia 2014r. o godz. 16:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie. Szczegółowe informacje na plakacie.

Napisz list do Świętego Mikołaja

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Nowej Karczmie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie pt. "Napisz list do Świętego Mikołaja". Więcej informacji na plakacie.

I Grand Prix Gminy Nowa Karczma w sezonie 2014/2015 r. w tenisie stołowym

Pierwsze zawody w kolejnym cyklu o Grand Prix Gminy Nowa Karczma w sezonie 2014/2015 r., w tenisie stołowym, stały się faktem. W niedzielę 9 listopada 2014 roku Gminna Hala Sportowa w Nowej Karczmie, gościła w swoich murach amatorów tenisa stołowego. W GP Gminy Nowa Karczma udział w zawodach mógł wziąć każdy miłośnik aktywnego wypoczynku, oprócz czynnych zawodników zrzeszonych w strukturach Polskiego Zwiazku Tenisa Stołowego

Geocaching w Sercu Kaszub

Geocaching to gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. Poszukiwane ,,skarby'', tzw. skrzynki to odpowiednio zabezpieczone, wodoszczelne pojemniki zawierające drobne upominki oraz dziennik wpisów, czyli logbook, w którym kolejni znalazcy odnotowują swoje odkrycia.

Zajęcia taneczne

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie serdecznie zaprasza na pierwsze zajęcia taneczne oraz spotkanie organizacyjne w dniu 14.11.2014 r. (piątek) godz. 17:00 w Gminnej Hali Sportowej.

Strona 1 z 59 1 2 3 4 > >>
Zobacz FILM
Losowa fotografia
Zegar
Gospodarka odpadami
Rozbudowa kanalizacji
Świetlica wiejska
Indywid. nauczania
PO Ryby
PROW - wod-kan.
PROW - Odnowa wsi
PROW - LEADER
KAPITAŁ LUDZKI - II ed.
KAPITAŁ LUDZKI
Gosp. Niskoemisyjna
Polecamy


Szukasz pomocy

Mapa interaktywna
Folder gminy
Folder gminy w pliku pdf 4,3 MB> </a></center></td>
</tr>
</table>
<table cellpadding=
e-PIT
Imprezy
Info
Godziny przyjęć
Urząd czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 715 - 1515
ePUAP
Wrota Pomorza
Fundusze EOG