Ten serwis używa cookies, zapisywanie plików cookies można zablokować zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji.

Nawigacja
Strona Główna
Wójt Gminy
Rada Gminy
Sołectwa
OPS
GOKSiR
Biblioteka
Szkoły
PODR
Ikonka
Kontakt telefoniczny
SPRZEDAŻ I DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI !!!
Mapa Gminy
Punkty adresowe
Turystyka
Charakterystyka gminy
Historia miejscowości
Muzeum Hymnu Narodowego
Kościoły
Pomniki
Pomniki przyrody
Skok w naturę
Szlak Wybickiego
Baza noclegowa
Inwestycje
Tablice informacyjne oraz foldery promocyjne
Rewitalizacja centrum miejscowości Liniewko Kościerskie
Zagospodarowanie terenów gminnych przy Jeziorze Barkocińskim
Renaturyzacja Jeziora Lubańskiego oraz oznaczenie pomników przyrody
Rewitalizacja centrum miejscowości Szatarpy
Ścieżka pieszo - rowerowa Nowa Karczma - Zielona Wieś
Wyposażenie świetlic wiejskich
Orlik 2012
Usuwanie azbestu
Plac zabaw nad rzeką Leniwka
Kanalizacja i ujęcie wody Nowa Karczma
Ścieżka rowerowa Jezioro Łąkie - Muzeum Hymnu Narodowego
Gminna Hala Sportowa w Nowej Karczmie
Wyposażenie GOKSiR w sprzęt nagłaśniający i namiot
Środowiskowa Sala Sportowa w Lubaniu
Modernizacja boiska w Nowej Karczmie
Stadion piłkarski w Grabowie Kościerskim
Modernizacja Świetlicy wiejskiej w Starym Barkoczynie
Świetlica wiejska w Skrzydłowie
Świetlica wiejska w Grabówku
Świetlica wiejska w Grabowie Kościerskim
Świetlica wiejska w Nowej Karczmie
Kanalizacja Lubań-Nowy Barkoczyn
Ujęcie wody Grabowo Kościerskie i wodociąg Jasiowa Huta
Do pobrania
Pobierz WNIOSEK
Działalność gospodarcza
Zamówienia publiczne
Ogłoszenia
Plan Rozwoju
Pozostałe
Fotogaleria

Dyżury aptek
Przydatne strony

Szukaj
Napisz e-mail
BIP
Użytkowników Online
Gości Online: 3
Witamy

Nowa Karczma to gmina leżąca na terenie Pojezierza Kaszubskiego, w centralnej części województwa pomorskiego, w powiecie kościerskim. Liczy 6700 mieszkańców i jest podzielona na 17 sołectw. Powierzchnia gminy to 11.309 ha, z czego użytki rolne stanowią ponad 7.800 ha. Obszar jej charakteryzuje się bardzo urozmaiconą rzeźbą terenu, powstałą w wyniku ostatniego zlodowacenia, z ciągami moren czołowych, sandrami oraz dużą ilością jezior o powierzchni niemal 300 ha. Największe z nich to Grabowskie, Grabówko i Małe Kamionki. Na terenie gminy ustanowiono sześć obszarów należących do Europejskiej Sieci Ekologicznej NATURA 2000, powstały trzy Obszary Chronionego Krajobrazu, a także wyznaczono kilkanaście pomników przyrody. Przez teren Gminy przebiegają dwa istotne szlaki komunikacyjne. Jeden łączący Gdańsk z Chojnicami, natomiast drugi Starogard Gdański z Kartuzami. Swoistą perłą na obszarze gminy jest XVII- wieczny dworek w Będominie należący niegdyś do twórcy hymnu narodowego Józefa Wybickiego. Obecnie mieści się tam Muzeum Hymnu Narodowego z wyjątkowo cennymi zbiorami prezentowanymi na ekspozycjach stałych oraz tematycznych wystawach czasowych. W Będominie organizowane są również cykliczne imprezy historyczno-patriotyczne i sportowe jak Majówka z gen. Józefem Wybickim, Batalia Napoleońska, czy Bieg Mazurka Dąbrowskiego.

X Turniej Sołectw Gminy Nowa Karczma

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie oraz Sołectwo Będomin serdecznie zaprasza na X Turniej Sołectw Gminy Nowa Karczma. Impreza odbędzie się w dniu 11.07.2015 r. w Będominie. Szczegóły na plakacie.

I Gminna Spartakiada Seniorów

Koło Emerytów w Nowym Barkoczynie serdecznie zaprasza na
I Gminną Spartakiadę Seniorów/Emerytów o Puchar Wójta Gminy Nowa Karczma. Rozgrywki odbędą się w dniu 02 lipca 2015 r. godz. 15.00 w Gminnej Hali Sportowej w Nowej Karczmie.

Piękna Wieś Pomorska 2015

W tegorocznej edycji konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2015" zgłosiło się 5 uczestników z terenu gminy Nowa Karczma. Zgłoszono 3 zagrody rolnicze i 2 wsie. Oceny dokonała komisja w składzie: Gabriela Borowicka, Barbara Mach, Marlena Block, Kamila Kuchlin. Na etapie powiatowym gminę Nowa Karczma reprezentować będą w kategorii „Zagroda Rolnicza”: Elżbieta i Mieczysław Sabisz , w kategorii „Wieś” – Nowy Barkoczyn.

Biała Sobota

W dniu 13 czerwca 2015r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie za sprawą Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Nowej Karczmie oraz Gminy Nowa Karczma zorganizowana została “BIAŁA SOBOTA”.

Dzień Seniora

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto, na terenie Gminy Nowa Karczma odbywa się aż dziewięć spotkań z okazji Dnia Seniora.

Balonowe wyplatanki

W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie odbyły się warsztaty „balonowe wyplatanki”. Celem zajęć było rozwinięcie u dzieci wyobraźni i sposobu postrzegania brył, kształtów i proporcji. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczestników.

Sobótka

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Sołectwo Szumleś Szlachecki serdecznie zapraszają na Sobótkę, która odbędzie się 20.06.2015 r. o godz. 18:00 w Szumlesiu Szlacheckim. W programie m.in. konkursy, wspólny poczęstunek, występ kabaretu NOC oraz zabawa taneczna.

VII Europejski Tydzień Sportu Dla Wszystkich

W dniu 29 maja 2015 roku na wybudowanym kompleksie boisk sportowych w ramach projektu „ORLIK 2012” w Grabowie Kościerskim, zorganizowano Turniej Piłki Nożnej w kategorii chłopców z rocznika 2002 i młodsi. Do zawodów piłkarskich przystąpiły trzy drużyny z Gminy Nowa Karczma.

Dzień Dziecka

W niedzielne popołudnie 31 maja na placu wystawowym Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka.
Dzień dziecka to taki dzień, w którym nie powinno zabraknąć radości i uśmiechu na twarzy każdego dziecka.

Zaproszenie na warsztaty

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie serdecznie zaprasza na warsztaty "balonowe wyplatanki" /warsztaty modelowania balonów/ w dniu 15.06.2015 r. o godz. 15:00 w siedzibie GOKSiR. Zapisy do dnia 11.06.2015 r. w GOKSiR Nowa Karczma lub telefonicznie /58/680-06-04 w godz. 8:00-16:00. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy.

Szkolenie

Stowarzyszenie Wdzydzko - Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka” wspólnie z Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich (FAOW) serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia pn. „Promocja efektów realizacji PROW 2007-2013 oraz prezentacja nowego okresu programowania PROW 2014-2020”. Szczegóły znajdują się na stronie LGR Morenka.

Strona 1 z 66 1 2 3 4 > >>
Zobacz FILM
Losowa fotografia
Zegar
Gospodarka odpadami
Rozbudowa kanalizacji
Świetlica wiejska
Indywid. nauczania
PO Ryby
PROW - wod-kan.
PROW - Odnowa wsi
PROW - LEADER
KAPITAŁ LUDZKI - II ed.
KAPITAŁ LUDZKI
Gosp. Niskoemisyjna
Polecamy


Szukasz pomocy

Mapa interaktywna
Folder gminy
Folder gminy w pliku pdf 4,3 MB> </a></center></td>
</tr>
</table>
<table cellpadding=
e-PIT
Imprezy
Info
Godziny przyjęć
Urząd czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 715 - 1515
ePUAP
Wrota Pomorza
Fundusze EOG
Zapytaj o fundusze