Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Spotkanie informacyjne - nowe możliwości rozwoju działalności gospodarczej przy wsparciu Funduszy Europejskich

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Chojnicach zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w Nowej Karczmie w dniu 27 września 2018 r. Podczas spotkania przedstawimy nowe możliwości rozwoju działalności gospodarczej przy wsparciu Funduszy Europejskich.

14 września 2018
Czytaj więcej o: Spotkanie informacyjne - nowe możliwości rozwoju działalności gospodarczej przy wsparciu Funduszy Europejskich

INFORMACJA

Urząd Gminy w Nowej Karczmie informuje, iż w dniu 20.09.2018r. o godz. 16:00 w Sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie odbędzie się spotkanie informacyjne w sprawie Krajowego Programu „Czyste Powietrze” organizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, którego celem jest przybliżenie jego założeń oraz zakresu. Krajowy Program „Czyste Powietrze” skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych.

8 września 2018
Czytaj więcej o: INFORMACJA

Batalia Napoleońska „Marsz, Marsz Dąbrowski”

Przejdź do - Batalia Napoleońska „Marsz, Marsz Dąbrowski”

W nawiązaniu do uroczystości organizowanych w ramach Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Powiecie Kościerskim, uprzejmie informujemy, że przed nami kolejne wydarzenie z tego cyklu – Batalia Napoleońska „Marsz, Marsz Dąbrowski”, która odbędzie się 25 sierpnia br. w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Jednym z elementów imprezy jest posadzenie „Dębu Niepodległości” o godz. 12.30, na które serdecznie Państwa zapraszamy. W załączeniu plakat informujący o Batalii.

22 sierpnia 2018

Stypendium szkolne na rok szkolny 2018/2019

Wójt Gminy Nowa Karczma informuje, że wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2018/2019 można składać od 27 sierpnia do 15 września 2018 r.   w  siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul.Gdańskiej 6 (budynek Straży Pożarnej) w godzinach 7:15 - 15:15. Podstawowe informacje na temat stypendium oraz wnioski są dostępne w zakładce Ośrodek Pomocy Społecznej – Stypendia.

16 sierpnia 2018

III Rodzinny Rajd Rowerowy

Przejdź do - III Rodzinny Rajd Rowerowy

III Rodzinny Rajd Rowerowy to przede wszystkim droga pełna dobrej zabawy! W RRR chodzi o wspólne, aktywne spędzenie wolnego czasu bez rywalizacji czy klasyfikacji. Obie trasy - MINI oraz MAXI - zaplanowane są tak, by z perspektywy dwóch kółek można było podziwiać piękno kaszubskiej ziemi oraz poznać innych uczestników rajdu, jadących siodełko w siodełko. Organizatorzy zadbali, by na trasie nie zabrakło wspólnych miejsc postojowych - punktów piknikowych z poczęstunkiem kuchni regionalnej dla wszystkich uczestników.

8 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: III Rodzinny Rajd Rowerowy

Informacja o wybraniu projektu do dofinansowania

Wójt Gminy Nowa Karczma informuje, że decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego, przedsięwzięcie pn. „Budowa odnawialnych źródeł energii w gminie Lipusz i gminie Nowa Karczma” planowane do realizacji w partnerstwie z Gminą Lipusz zostało wybrane do dofinansowania.

 

7 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Informacja o wybraniu projektu do dofinansowania

Szkody w uprawach na skutek długotrwałej suszy

W związku z wystąpieniem długotrwałej suszy potwierdzonym w komunikacie  Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, Państwowy Instytut Badawczy w Puławach w okresie od 11 kwietnia do 10 czerwca 2018 roku, Wójt Gminy Nowa Karczma wystąpił do Wojewody Pomorskiego o powołanie komisji do szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych suszą. Wojewoda Pomorski powołał komisję do szacowania szkód w gospodarstwach rolnych. Rolnicy, którzy stwierdzili szkody w swoich uprawach rolnych na skutek suszy mogą składać wnioski o oszacowanie szkód przez komisję.

19 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Szkody w uprawach na skutek długotrwałej suszy

DOBRY START

Przejdź do - DOBRY START

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Karczmie, Dział Świadczeń Rodzinnych informuje, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia „DOBRY START” na okres zasiłkowy (2018/2019) będą przyjmowane:

- elektronicznie od 1 lipca 2018 r. do 30 listopada 2018 r. za pośrednictwem platformy Emp@tia empatia.mrpips.gov.pl oraz wybranych systemów bankowych, 

- tradycyjnie (w wersji papierowej) od 1 sierpnia 2018 r. do 30 listopada 2018 r.   w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Karczmie, ul. Gdańska 6.

12 czerwca 2018
Czytaj więcej o: DOBRY START

Opłata za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

Wójt Gminy Nowa Karczma informuje, iż w dniu 1 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2017r., poz. 1566 ze zm.), wprowadzająca istotne zmiany w dotychczasowym systemie gospodarowania wodami w Polsce. Jedną ze zmian jest wprowadzenie opłaty za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej.

4 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Opłata za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

OGŁOSZENIE O PRZETARGU PISEMNYM OFERTOWYM

Gmina Nowa Karczma ogłasza przetarg pisemny ofertowy na sprzedaż stolarki PCV pochodzącej z demontażu z budynku Urzędu Gminy w Nowej Karczmie.

29 maja 2018