Jesteś tutaj: Start / GOKSiR / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019

Przejdź do - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019

Jak co roku gramy z WOŚP. 13 stycznia na terenie Gminy Nowa Karczma kwestować będzie 22 Wolontariuszy.

10 stycznia 2019

Grand Prix w Tenisie Stołowym II kolejka

Przejdź do - Grand Prix w Tenisie Stołowym II kolejka

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie serdecznie zaprasza na II kolejkę Grand Prix w Tenisie Stołowym, turniej odbędzie się 20 stycznia 2019 r. w Gminnej Hali Sportowej w Nowej Karczmie. Szczegóły na plakacie.

9 stycznia 2019

Stypendia dla najzdolniejszych

Przejdź do - Stypendia dla najzdolniejszych

17 grudnia w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk wręczył stypendia najzdolniejszym uczniom. Zarząd Województwa Pomorskiego spośród ponad 2 tys. zgłoszeń wybrał stypendystów na rok szkolny 2018/2019. Stypendia przyznano 869 osobom w czterech kategoriach. Wśród stypendystów znaleźli się też uczniowie naszej gminy, reprezentujący Szkołę Podstawową w Nowej Karczmie: Emilia i Amelia Żołądek i Filip Adamczyk, uczniowie klas VII. 

19 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Stypendia dla najzdolniejszych

Spotkanie z Mikołajem

Przejdź do - Spotkanie z Mikołajem

W niedzielne popołudnie 9 grudnia w gminnej hali sportowej w Nowej Karczmie odbyło się  Spotkanie z Mikołajem. Tego dnia przygotowano dla uczestników mnóstwo atrakcji.  Pierwsza część spotkania dotyczyła podsumowania rodzinnego konkursu bożonarodzeniowego „NASZ ANIOŁ”. Konkurs ten zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Nowej Karczmie i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem - zgłoszono 38 aniołów.

12 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Spotkanie z Mikołajem

Nowa strefa sportowo – rekreacyjna

Przejdź do - Nowa strefa sportowo – rekreacyjna

W dniu 6 grudnia br. w Nowym Barkoczynie oficjalnie otwarto strefę sportowo – rekreacyjną. Inwestycja ta została zrealizowana w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2018, którego celem jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, mających stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych. 

11 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Nowa strefa sportowo – rekreacyjna

Dzień seniora

Przejdź do - Dzień seniora

Dzień seniora to szczególne święto – święto ludzi starszych. Winniśmy im szacunek za lata pracy oraz czas poświęcony wychowaniu młodych pokoleń .Jednym ze sposobów podziękowania im za to wszystko są Dni Seniora organizowane w poszczególnych sołectwach gminy. Bohaterami tego dnia są najstarsi mieszkańcy. W listopadzie odbyły się kolejne spotkania w pięciu sołectwach: Grabowo, Nowy Barkoczyn, Nowa Karczma, Szumleś Szlachecki i Szumleś Królewski. 

11 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Dzień seniora

Otwarte Mistrzostwa woj. Pomorskiego Kyokushin Karate

Przejdź do - Otwarte Mistrzostwa woj. Pomorskiego  Kyokushin Karate

Organizatorem mistrzostw był Gdański Klub Kyokushin Karate, shihan Bogusław Jeremicz,  mistrzostwa odbyły się 9.12.2018 r. w Hali Sportowej Judo nr XIII AWF przy ul. Czyżewskiego w Gdańsku. W zawodach wzięło udział 147 zawodników i zawodniczek z 15 klubów.

10 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Otwarte Mistrzostwa woj. Pomorskiego Kyokushin Karate